Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna – co jest na czasie ?

Sztukateria elewacyjna tak jak moda towarzyszy nam każdego dnia, szczególnie w architekturze. Co jakiś czas zmieniają się także trendy w wykańczaniu elewacji domu.Co jest teraz najmodniejsze? Jak możemy wykonać elewację naszego domu, aby była piękna, nowoczesna i modna?

Aktualne trendy w wykańczaniu elewacji domu dyktują nam dużą swobodę, którą możemy dostosować zarówno do wnętrza naszego domu, jak i jego otoczenia. Modne są bowiem wszystkie style, od nowoczesnego po starodawny, dworkowy. Jedyny warunek, aby nie było nudno! Jak zwalczyć nudę w wykańczaniu elewacji domu?

Po pierwsze – kolory. W modzie wciąż pozostaje łączenie ze sobą różnych kolorów. Najlepiej, aby elewacja miała przynajmniej dwa różne odcienie.

Po drugie – łączenie materiałów. Jeśli tylko mamy na to ochotę, możemy do wykończenia elewacji wykorzystać różne materiały, np. drewno bądź kamień. Ważne jednak, aby nie przeważały na ścianie te elementy dodatkowe, lecz zwykły, kolorowy tynk.

Po trzecie – zdobienia. Sztukateria to zdecydowanie najbardziej uniwersalny element dekorowania elewacji budynku. Możemy wykonać dowolny wzór na ścianie, ozdobić drzwi wejściowe, podkreślić okna gzymsami bądź całą ramką wokół okien, a także zastosować ciekawe kolumny. Ważne, aby się wyróżniać.

Sztukateria elewacyjna
Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna – aktualne trendy

Właściciele domów jednorodzinnych, architekci, a także właściciele dużych nieruchomości coraz częściej decydują się na dekoracyjne wykończenie ścian zewnętrznych budynku. Wśród wielu różnych rozwiązań, jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie najtańszą metodą ozdabiania domów jest sztukateria elewacyjna. Wszelkie elementy dekoracyjne, które stosujemy na elewacji nieruchomości powinny być jednak nie tylko piękne, ale też trwałe. Zanim zastosujemy rozwiązania sztukateryjne, warto upewnić się, czy są one wysokiej jakości.
Sztukateria elewacyjna wykonana ze styropianu to zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów, z jakich możemy zaczerpnąć. Elementy te są lekkie, łatwe w montażu, a przy tym także wyjątkowo tanie. Producenci zwykle dbają także o to, by elementy dekoracyjne były specjalnie zabezpieczane zarówno przed działaniem promieni UV, jak również przed deszczem czy mrozem. Jedną z najlepszych okazała się metoda pokrywania sztukaterii specjalną powłoką z żywicy z kruszywem kwarcowym. Dzięki temu sztukateria elewacyjna jest niezwykle trwała i może cieszyć nasze oczy przez wiele lat.